Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ashley Cole - 3

 

 

Datum narození: 20. prosince 1980
Místo narození: Stepney, Anglie
Výška: 173 centimetrů
Váha: 67 kilogramů
Aktuální působiště: FC Chelsea
Předchozí působiště: Arsenal
V klubu od: 31.srpna 26
Cena: 5 miliónů liber + William Gallas
Debut: 9.září 2006 - Charlton (liga, 2:1)

Ashley Cole má doma cenu za nejúžasnější pár a v posteli nejvíc sexy zpěvačku roku 2005. V srdcích fanoušků Arsenalu po něm zbyla krvavá stopa. Zbude i v peněžence Romana Abramoviče?

První oficiální kontrakt podepsal v Arsenalu. Tento klub netřeba představovat. Severní Londýn, odnož od Nottinghamu Forest - ze současnosti Arséne Wenger. Právě ten si vytáhl dvacetiletého Ashleyho Donovana Colea a podepsal s ním smlouvu. Předtím ale hájil barvy Londýňanů v mládežnických soutěžích. Zajímavostí je, že jeho první debut byl proti Middlesbrough a Ashley i navzdory svým centimetrům nastoupil jako útočník.

Před podepsáním kontraktu ho Wenger poslal do klubu Crystal Palace, aby se mladý Angličan vyhrál. V roce R, tedy 2000, se Gunners zranil Sylvinho a Cole byl povolán do akce. Francouzský trenér si z maličkatého Ashleyho vychoval nejlepšího levého obránce na světě. Donovan se začal objevovat na veřejnosti se zpěvačkou Cheryl Tweedy a o jejich velkolepé svatbě jste jistě všichni slyšeli.

Už v roce 2004 začali námluvy s Chelsea. Cole i klub miliardáře Abramoviče zaplatili pokutu, protože měli dostaveníčko bez vědomí Arsenalu. Mourinho si pořídil jiného beka, ale příští rok už se přestup za velkého mediálního boomu uskutečnil. Ashley jako reprezentační obránce přešel k modré a William Gallas, s pěti miliony liber v náručí, se poroučel opačným směrem.

Ashley Donovan Cole dostal číslo tři a na začátku sezóny 06/07 působil trochu nervózním dojmem. Poslední dobou se věnoval hlavně novinám, ale nyní by se měl soustředit na své nové působiště a na spokojenost svých nových fanoušků.

Postupne sa Ashley Cole prebojoval do základnej zostavy a na svoje miesto púšťa Waynea Bridgea iba v prípade zranenia. Cole sa do základnej zostavy prebojoval už za Josého Mourinha a svoje miesto v základnej zostave nestratil  ani za trénera Avrama Granta. Ten však už trénersky post stratil a jeho nástupca Luiz Felipe Scolari vyhlásil, že u neho nemá ani najväčšia hviezda týmu isté miesto v základnej zostave, a tak sa Ashley mohol o svoj post obávať. Presvedčivými výkonmi si však svoje miesto v základnej zostave udržal, a tak sa môže s kľudom pripravovať na zápasy v sezone 2008/2009.